آموزشی

پلی استیشن پلاس چیست؟

پلی استیشن پلاس چیست

پلی استیشن پلاس چیست؟ معرفی کامل

پلی‌استیشن پلاس (PlayStation Plus) یک سرویس اشتراکی از شرکت سونی برای کنسول‌های بازی پلی‌استیشن است. این سرویس به بازیکنان امکانات و مزایای متعددی را ارائه می‌دهد. برخی از ویژگی‌ها و مزایايی که با اشتراک پلی‌استیشن پلاس در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، شامل :

 1. بازی آنلاین: اشتراک پلی‌استیشن پلاس به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با دوستان و بازیکنان دیگر از سراسر جهان آنلاین بازی کنند. این ویژگی به بازی‌های چندنفره اهمیت زیادی می‌دهد.

 2. بازی‌های رایگان ماهانه: هر ماه، بازیکنان با اشتراک پلی‌استیشن پلاس می‌توانند از یک مجموعه از بازی‌های رایگان بهره‌مند شوند. این بازی‌ها به عنوان جایزه‌های ماهانه ارائه می‌شوند و می‌توانید آنها را در طول مدت اعتبار اشتراک خود دانلود و بازی کنید.

 3. تخفیف‌های ویژه: با اشتراک پلی‌استیشن پلاس، شما می‌توانید از تخفیف‌های ویژه برای خرید بازی‌ها و محتواهای دیگر از فروشگاه آنلاین پلی‌استیشن بهره‌مند شوید.

 4. ذخیره‌سازی ابری: اشتراک پلی‌استیشن پلاس به شما امکان می‌دهد تا فایل‌های ذخیره‌سازی بازی‌های خود را در فضای ابری سونی ذخیره کنید، به طوری که از از دست رفتن داده‌های بازی جلوگیری کنید.

پلـی‌استیشن پلاس به عنوان یک سرویس اشتراکی پرطرفدار در دنیای بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شود و به بازیکنان امکان ارتقاء تجربه بازی خود را می‌دهد

 

پلـی‌ استیشن پلاس سرویس اشتراک ماهانه سونی برای بازی آنلاین ، دانلود رایگان بازی های ماهانه و ذخیره اطلاعات است. پلـی استیشن پلاس در سه سطح : اسنشیال ، اکسترا و پریمیوم عرضه میشود.

 

اگر به بازی های مولتی پلیر وآنلاین علاقه دارید باید پلی استیشن پلاس تهیه کنید.

 

 

 

تغییرات پلی استیشن پلاس

 

 

بزرگ‌ترین تغییر پلاس جدید نسبت به PS Now، ایجاد سه اشتراک متنوع برای کاربران است: اسنشیال، اکسترا و پرمیوم. هر کدام از این سه اشتراک، قابلیت‌ها و هزینه‌ی متفاوتی نسبت به هم دارند.

تغییرات و به‌روزرسانی‌های مرتب در سرویس پلی‌استیشن پلاس (PlayStation Plus) از طرف شرکت سونی اعلام می‌شوند. این تغییرات ممکن است شامل اضافه شدن ویژگی‌های جدید، بازی‌های رایگان ماهانه، تخفیف‌های ویژه، و دیگر امکانات و محتواهای مرتبط با خدمات آنلاین پلی‌استیشن باشند. زمان و ماهیت این تغییرات معمولاً از دوره به دوره متغیر است.

به عنوان مثال، تغییرات روز یک ماه می‌تواند شامل ارائه بازی‌های جدید به عنوان جوایز ماهانه، افزودن محتواهای اضافی به بازی‌های خاص، تخفیف‌های ویژه برای اعضای پلی‌استیشن پلاس، و امکانات بهبود یافته‌ای مثل ذخیره‌سازی ابری باشد.

 

تفاوت اکانت های پلی استیشن پلاس

اسنشیال

ارزان ترین و ساده ترین  اشتراک پلاس ، اشتراک پلاس اسنشیال نام دارد. این نسخه اسنشیال ممکن است به عنوان یک نسخه اقتصادی‌تر از اشتراک پلی‌استیشن پلاس ارائه شود و برخی از ویژگی‌ها و مزایا را کاهش دهد یا محدود کند. این اشتراک معمولاً به بازیکنان اجازه دسترسی به امکاناتی مانند بازی‌های آنلاین چند نفره، تخفیف‌های ویژه در فروشگاه آنلاین پلی‌استیشن، و بازی‌های رایگان ماهانه را میدهد.

 

اکسترا و پریمیوم

دو اشتراک دیگر یعنی پلاس اکسترا و پریمیوم هم از این قابلیت‌ها بهره‌مند هستند. در پلاس اکسترا، علاوه بر این ویژگی‌ها، ۴۰۰ عنوان از بازی‌های منتخب پلی استیشن ۴ و ۵ هم در اختیار شما قرار می‌گیرد. علاوه بر این، کاتالوگ بازی‌های کلاسیک شرکت Ubisoft برای شما قابل استفاده خواهد بود.

در اشتراک پلاس پریمیوم علاوه بر ۴۰۰ بازی اشتراک اکسترا، بازی‌های نوستالژی و قدیمی پلی استیشن از کنسول‌های قدیمی این شرکت هم در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این اشتراک شما می‌توانید بازی‌های پلی استیشن PS3 را بدون دانلود یا نصب روی کنسول PS4 یا PS5 خود بازی کنید.

با بیش از ۷۰۰ بازی موجود برای بازی، عضویت پریمیوم یک انتخاب ویژه برای گیمرهایی است که می‌خواهند به کل آرشیو پلی‌استیشن دسترسی داشته باشند. همچنین یکی از ویژگی‌های دیگر پلاس پریمیوم، مهلت تست بازی‌های جدید با زمان محدود است.

پلـی استیشن به شما این امکان را می‌دهد تا بازی‌های منتخب جدید را برای مدت محدودی قبل از خرید آن‌ها امتحان کنید، تا اگر در مورد خرید تصمیم ندارید، بتوانید با تجربه کردن این بازی‌ها از خریدشان مطمئن شوید.

اگر کابر کنسول PS5 هستید، راهنمای بازی یا گزینه Game Help در تمام این اشتراک‌ها برای شما فعال خواهد شد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا از نکات مهم در حین بازی استفاده کنید و بازی را با خیال راحت‌تری به پایان برسانید.

*نکته مهم : اکانت پریمیوم با دلکوس تنها یک تفاوت دارد آن هم اینکه در اکانت پریمیوم شما قابلیت استریم دارید و برای همین مسئله قیمت بیشتری نسبت به دلوکس دارد. ما در فست گیفت بجای اکانت پریمیوم اکانت دلکوس را برای شما تهیه کردیم.

ESSENTIAL
اسنشیال بازی های ماهانه، چند نفره آنلاین و موارد دیگر
بازی های ماهانه
چند نفره آنلاین
تخفیف های استثنایی
محتوای انحصاری
فضای ذخیره ابری
بازی را به اشتراک بگذارید
راهنمای بازی*
PREMIUM
پریمیوم تمام مزایا را تجربه کنید
بازی های ماهانه
چند نفره آنلاین
تخفیف های استثنایی
محتوای انحصاری
فضای ذخیره ابری
بازی را به اشتراک بگذارید
راهنمای بازی*
کاتالوگ بازی
Ubisoft+ Classics
کاتالوگ کلاسیک
آزمایشات بازی
استریم ابری
EXTRA
اکسترا صدها بازی را کشف کنید
بازی های ماهانه
چند نفره آنلاین
تخفیف های استثنایی
محتوای انحصاری
فضای ذخیره ابری
بازی را به اشتراک بگذارید
راهنمای بازی*
کاتالوگ بازی
Ubisoft+ Classics

 

 

قیمت‌ پلاس پلی استیشن چقدر است؟

قیمت اشتراک‌های پلاس اسنشیال، اکسترا و پریمیوم در این سال‌ها تغییر چندانی نداشته. ساده‌ترین اشتراک پلی استیشن یا همان پلاس اسنشیال، ارزان‌ترین‌شان است و ۹.۹۹ دلار قیمت دار. اکسترا ۱۴.۹۹ دلار است و اشتراک محبوب پریمیوم ۱۷.۹۹ دلار به فروش می‎‌رسد.

تفاوت عمده‌ی این طرح‌ها در لیست بازی‌های رایگان آن‌هاست که روی قیمت‌شان هم تاثیر داشته.

کدام اشتراک مناسب شماست؟

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های کاربران پلی استیشن، انتخاب اشتراک است. اگر شما به بازی‌های آنلاین مولتی‌پلیر علاقه دارید و به دنبال تنوع در لیست بازی‌های خود نیستید، پلاس اسنشیال با قیمت به صرفه و ارزان خود بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

اگر به بازی‌های به روز علاقه دارید و دوست دارید هر ماه بازی جدیدی را شروع کنید، پلاس اکسترا انتخاب مناسب‌تری برای شماست. با داشتن این اشتراک، لیستی از ۴۰۰ بازی به روز پلی استیشن در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اما اگر در طی این سال‌ها نتوانستید بازی‌های کلاسیک پلی‌استیشن را بازی کنید، با خرید پلاس پریمیوم فرصت تجربه این بازی‌های خاطره‌انگیز را خواهید داشت. سونی بازی‌های قدیمی پلی‌استیشن را برای گیمرهایی که با آن‌ها بزرگ شده‌اند، نوستالژیک‌تر جلوه می‌دهد، بنابراین قطعا از این ویژگی لذت خواهید برد. با بیش از ۷۰۰ بازی موجود برای بازی، عضویت پریمیوم یک انتخاب نهایی برای گیمرهایی است که می خواهند به کل آرشیو پلی‌استیشن دسترسی داشته باشند.

پلاس پلی استیشن با گیم پس ایکس باکس چه تفاوتی دارد؟

گیم پس، سرویس اشتراکی شرکت مایکروسافت است. شما می‌توانید با خرید اشتراک گیم پس، بازی‌های متنوعی را روی کنسول ایکس باکس و PC خود تجربه کنید. این اشتراک، همانند پلاس پلی استیشن، انواع مختلفی دارد که هر کدام مخصوص قشر خاصی از کاربران می‌باشد. پلاس و گیم پس را می‌توان به دو صورت با هم مقایسه کرد:

تفاوت پلی استیشن پلاس و گیم پس

 

تفاوت پلی استیشن پلاس و گیم پس

۱. لیست بازی های پلی استیشن پلاس

می‌توان گفت تفاوت اصلی پلاس و گیم پس، در لیست بازی‌های آن‌هاست.

با مقایسه‌ لیست بازی‌های این دو سرویس می‌توان گفت پلاس بازی‌های نوستالژی‌تری در لیست خود دارد اما گیم پس بازی‌های عامه‌پسندتر و پرطرفدارتری را به مرور زمان وارد لیست خود می‌کند.

در واقع مایکروسافت با ارائه بازی‌های محبوب خود در اشتراک گیم پس، طرفداران زیادی را جذب کرده اما تنوع بازی‌ها در اشتراک پلاس سونی بیشتر است. اگر قصد خرید یکی از این دو سرویس را دارید، با مراجعه به لیست بازی‌های موجود در پلاس و گیم پس، این دو سرویس را با هم مقایسه کنید.

۲. قیمت اشتراک

یکی دیگر از تفاوت‌های اساسی این دو سرویس، قیمت آن‌هاست. با یک نگاه ساده می‌توان گفت پلی استیشن کنسول گران‌تر است. قیمت سرویس‌های پلی استیشن تا ۱۷.۹۹ دلار هم بالا می‌رود، اما در گ

یم پس اوضاع کاملا متفاوت است. با خرید هر اشتراک گیم پس، شما به تمام بازی‌های لیست دسترسی کامل خواهید داشت. اما در پلی استیشن باید گران‌ترین اشتراک را خریداری کنید تا ۷۰۰ عنوان از بازی‌های قدیم و جدید پلی استیشن را در اختیار داشته باشید.

چگونه پلاس را خریداری کنم؟

در بازار ایران، اشتراک‌های پلی استیشن پلاس به صورت غیرقانونی و هکی هم به فروش می‌رسد که خطرات زیادی دارد. به همین دلیل پیشنهاد فست گیفت این است که پلی استیشن پلاس خود را به صورت قانونی تهیه کنید. شما می‌توانید هر سه اشتراک پلی استیشن پلاس را از مجموعه‌ گیم‌ رنتر خریداری کنید.

کافی‌ست یکی از این سه اشتراک را انتخاب کنید و با تکمیل فرآیند خرید، کارشناس‌های فنی ما در طول فعال سازی همراه شما خواهند بود و همه سوال‌ها و مشکلات شما با دقت بررسی و از طریق گفت‌و‌گوی آنلاین در کوتاه‌ترین زمان پاسخ خواهند داد.

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “پلی استیشن پلاس چیست؟

 1. محسن گفت:

  پلی استیشن پلاس رایگان وجود داره؟

  1. ADMIN گفت:

   نه دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *